Konsole – akcesoria, które Ci się przydadzą!

Nie tylko komputerowi gracze mogą podrasowywać swój sprzęt, inwestować w gamingowe gadżety i udogodnienia. Fani grania na konsolach również mają duże pole do popisu w tym zakresie. Dodatkowe kontrolery i akcesoria do nich, słuchawki czy ładowarki to tylko niektóre z propozycji. Sprawdźmy, w co warto zainwestować!

Akcesoria i gadżety

Granie w pojedynkę dla wielu osób nie jest wystarczająco satysfakcjonujące. Często decydują się więc na zakup dodatkowych kontrolerów, by do gry mogło dołączyć dziecko, druga połówka, znajomy czy ktokolwiek inny. Dodatkowe pady to jednak niejedyny sprzęt, w który możesz się zaopatrzyć. Ważnym elementem niemal każdej gry jest dźwięk. Aby poczuć jego głębię i w pełni zaangażować się w daną grę, efekty dźwiękowe są wręcz niezbędne. A co z pozostałymi akcesoriami, związanymi z okablowaniem, ładowaniem i innymi aspektami? Również można je dokupić w dowolnym momencie.

Kontrolery

Podstawowym parametrem wyboru padów jest oczywiście ich kompatybilność z modelem konsoli, którą posiadasz. Nowoczesne kontrolery pozwalają na wymianę drążków i nakładek, posiadają mapowalne przyciski tylne, a nawet pozwalają na kontrolę wibracji czy regulowanie czułości drążków i spustów. Dają możliwość szybkiego przełączania profili sterowania, mają wbudowany interfejs użytkownika i o wiele więcej.

Co może się przydać?

Sam kontroler to nie wszystko. Istnieje szereg akcesoriów i gadżetów, które usprawnią jego używanie. Co to takiego? 

 • stacje ładujące (dają możliwość ładowania nawet dwóch kontrolerów naraz; zazwyczaj są wyposażone we wskaźniki LED, które informują o poziomie naładowania),
 • nakładki (służą do montażu na drążki. Dają maksymalny komfort, zwiększają stabilność oraz przyczepność),
 • obudowy,
 • uchwyty,
 • akumulatory Powera,
 • i inne.

  Słuchawki

  Słuchawki to świetna alternatywa dla głośników wbudowanych w TV czy monitor. Są znacznie tańsze od kina domowego i wyróżniają się lepszą jakością dźwięku. Ponadto wiele modeli jest wyposażonych w mikrofon, co pozwala na komunikację

  z innymi graczami. Granie na konsoli z użyciem słuchawek to często ulga dla pozostałych domowników, którzy nie będą „skazani” na odgłosy z gier. Plusem posiadania słuchawek jest też lepsze poczucie klimatu danej gry.

  Aby zachować porządek, przedłużyć żywotność swoich słuchawek i zapobiec ich zarysowaniom i uszkodzeniom warto zadbać o odpowiednie przechowywanie. Będą tu pomocne stojaki na słuchawki, czyli wygodne i bezpieczne miejsce do przechowywania zestawu słuchawkowego.

  Jeśli jesteś posiadaczem konsoli – PS czy też Xbox-a, sprawdź naszą ofertę akcesoriów gamingowych. Posiadamy produkty topowych marek – sprawdzone, doskonałej jakości i w konkurencyjnej cenie. Masz pytania, chcesz rozwiać swoje wątpliwości? Zachęcamy do kontaktu. Zawsze chętnie służymy doświadczeniem i dobrą radą.