Tworzenie stanowiska gamingowego

Rynek akcesoriów dla graczy rozwija się tak samo szybko, jak rynek gier na PC i konsole. Często samo granie w grę nie wystarczy, by poczuć gamerski klimat i przenieść się w wirtualny świat, w którym choć na chwilę możemy zapomnieć o szarej rzeczywistości. Czy tworzenie stanowiska gamingowego to trudne zadanie? I jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Czym jest pokój gracza?

To pomieszczenie, które sprzyja przeniesieniu się w wirtualny świat, pozwala skupić się wyłącznie na rozgrywce i pozostawić przyziemne sprawy za drzwiami. To miejsce dobrze wyposażone, sprzyjające wygodzie i ergonomii. Aby stworzyć pokój gracza z prawdziwego zdarzenia, niezbędne będą inwestycje – nie tylko te finansowe, ale również czasowe. Jednak niemal każdy gracz, który zdecydował się przeobrazić swój zwykły pokój w prawdziwy gaming room, przyznaje, że było warto!

Co będzie potrzebne?

Pierwszym, najważniejszym zakupem dla każdego zapalonego gracza jest oczywiście komputer lub konsola, spełniające wszystkie wymagania konkretnej osoby. A jeśli masz już sprzęt, czas zainwestować w gry – te pudełkowe lub w wersji cyfrowej, do której niezbędne są klucze aktywacyjne. Jednak odpowiedni sprzęt i gry często nie wystarczą, by w pełni wygodnie i komfortowo grać. Warto zainwestować w wygodny fotel, stabilne biurko, ergonomiczną myszkę, jak również szeroką podkładkę pod myszkę i kilka innych rzeczy.

Jeśli korzystasz z konsoli do gier, powinieneś zaopatrzyć się w słuchawki i kontrolery wraz z nakładkami. To jednak nie wszystko, czym możesz usprawnić swoją grę na PS czy Xbox. Lista przydatnych, ułatwiających i uprzyjemniających granie gadżetów jest o wiele dłuższa.

 

Przydatne wskazówki

Zanim zaczniesz urządzać swój idealny pokój do gier, zastanów się, jak powinien wyglądać. Zwróć uwagę nie tylko na design, ale również – a raczej przede wszystkim – na komfort i wygodę. Oto, które kwestie warto rozważyć:

– odpowiednio ustaw meble. Najlepiej w taki sposób, aby wpadające do pomieszczenia światło nie odbijało się od ekranu komputera/laptopa/telewizora,

– weź pod uwagę inne funkcje pokoju niż pokój do grania. Jeśli pomieszczenie ma służyć również do pracy czy nauki, zadbaj o odpowiednią ilość miejsca na materiały/książki/dokumenty,

dobre oświetlenie. Po pierwsze takie, które będzie korzystne dla Twojego wzroku (przede wszystkim nie powinno padać bezpośrednio na ekran), po drugie – dekoracyjne. Nic tak nie nadaje gamingowego klimatu, jak kolorowe LEDy,

– wybierz kolor przewodni. Będziesz mógł wybierać akcesoria i gadżety w podobnym odcieniu, aby wszystko dobrze się prezentowało. Spójny design to prawdziwa wisienka na torcie każdego gamingowego pokoju,

– zadbaj o szczegóły. Każdy rasowy pokój gamingowy powinien być wyposażony w dodatki. Mogą to być plakaty, kolekcjonerskie figurki, ciekawie wyeksponowane pudełka do gier… Niech poniesie Cię fantazja!

Nie zapomnij o dźwięku!

Dźwięk to integralna część każdej gry. Niejednokrotnie ma on ogromny wpływ na rozgrywkę – np. pozwala wychwycić ważne odgłosy i dźwięki, zwiastujące coś, co za chwilę się wydarzy. To pozwala graczowi przygotować się do walki czy wykonać ważny ruch. Co zrobić, by oprawa audio w Twoim pokoju gamingowym była na najwyższym poziomie? Polecamy zaopatrzyć się w słuchawki, które emitują dźwięki przestrzenne. 

Pokój gamingowy z prawdziwego zdarzenia to marzenie wielu pasjonatów gier – niezależnie od wieku. Choć nie jest on niezbędny, warto zmierzać do tego, by pomieszczenie, w którym gramy było wygodne, ergonomiczne i aby przebywanie w nim było po prostu komfortowe. Jeśli potrzebujesz akcesoriów gamingowych, skorzystaj z naszej oferty. Znamy się na tym jak mało kto. Nie bój się zadawać pytań – chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i dopasujemy odpowiednie gadżety do Twoich potrzeb.