Konsola VS PC – co wybrać?

Społeczności graczy na całym świecie toczą spór o to, które rozwiązanie jest lepsze. Wybór dostępnych rozwiązań i innowacji jest dziś ogromny. Kto więc wygrywa, a kto wydaje się być na straconej pozycji w pojedynku konsola vs pc? Choć oba urządzenia świetnie sprawdzają się do grania, oferują jednak różne doświadczenia. Jakie? Podpowiadamy!

Konsola do gier – jakie ma zalety?

 • łatwa obsługa. Granie na konsoli często sprowadza się do tego, że wystarczy ją włączyć (ewentualnie pobrać uprzednio aktualizację), usiąść i… grać. W tym wypadku nie musisz martwić się o sprawy konfiguracyjne, sterowniki czy ustawienia graficzne,
 • komfort grania i swoboda. Do grania na konsoli nie potrzebujesz biurka, myszki, klawiatury czy gamingowego fotela. Telewizor, wygodna kanapa, ergonomiczny pad w dłoniach… i przenosisz się w wirtualny świat,
 • zakupiona konsola nie wymaga ulepszeń czy rozbudowywania (jak w przypadku komputera),
 • nowoczesne konsole to wszechstronne urządzenia. Można na nich odtwarzać filmy na Blu-ray, korzystać z wielu aplikacji, przeglądać internet czy korzystać z aktywności ruchowych dzięki kontrolerom,
 • niska inwestycja w porównaniu z komputerami gamingowymi. 

Komputer stacjonarny i jego plusy

 • świetna grafika. Nawet najnowsze tytuły AAA na konsoli wypadają gorzej graficznie niż te na PC,
 • tańsze gry, w porównaniu z tymi na konsole. Za te drugie trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych więcej,
 • możliwość podłączenia dowolnych kontrolerów,
 • uniwersalny wybór. Na komputerze można nie tylko grać, ale również pracować, uczyć się, przeglądać internet, oglądać filmy i o wiele więcej,
 • wygodniejsze granie w strzelanki i gry strategiczne,
 • świetny wybór dla koneserów. Na komputerze istnieje możliwość uruchomienia nawet starych gier. Na konsoli często okazuje się to niemożliwe.

Konsola kontra PC — różnice?

„Tryb kanapowy”, opcja: „siadam i gram” na zoptymalizowanym, gotowym do użytku sprzęcie to tylko niektóre z zalet wymienianych przez fanów gry na konsolach.  Zwolennicy alternatywnego rozwiązania, czyli grania na komputerze gamingowym, cenią je sobie za kapitalną grafikę, niższe koszty zakupu gier czy wszechstronność.

Lista różnic pomiędzy każdym z tych rozwiązań jest naprawdę długa. W końcu konsola i komputer to dwa zupełnie odmienne urządzenia o innym przeznaczeniu. Aby dokonać właściwego wyboru, należy przemyśleć, co bardziej się sprawdzi, czego oczekujesz i ile osób będzie korzystało z danego urządzenia.

Wszystko zależy od Ciebie

Kluczową rolę w podejmowaniu zakupowych decyzji odgrywają emocje, potrzeby, jak również dotychczasowe doświadczenia. Jeśli załapałeś bakcyla podczas grania na konsoli u kolegi, z dużym prawdopodobieństwem jako swoje urządzenie do gier również wybierzesz konsolę. Nie bez znaczenia są oczywiście osobiste preferencje oraz budżet.

Na pytanie, kto wygrywa w „walce” konsola vs PC, nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi. Każdy gracz powinien rozważyć wszystkie za i przeciw i samodzielnie podjąć decyzję. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Twoje wątpliwości.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, nasza oferta jest skierowana zarówno do fanów konsol, jak i komputerów. Zachęcamy do zakupu gier pudełkowych, kodów aktywacyjnych do gier oraz przydatnych akcesoriów.